Beşikdüzü Belediyesi İletişim Bilgileri
Facebook Twitter Google + Youtube Vimeo Pinterest

TELEFERİK / GÖRSEL TANITIM – VİDEO

Bu içerik 22 Kasım 2016 tarihinde Beşikdüzü Belediyesi Basın Merkezi tarafından eklenmiştir.

 

TELEFERİK LOGOSU BELİRLENDİ / 22.11.2016

teleferik-logo-jpeg

 

BEŞİKDAĞ TURİZM VE DOĞA SPORLARI MERKEZİ PROJESİ KAPSAMINDA YAPILACAK OLAN TELEFERİK İÇİN LOGO ÇİZİM ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI.

 

LOGONUN HİKAYESİ TAMAMEN BEŞİKDAĞI’NA AİT BİR EFSANEDEN GELMEKTEDİR.

EFSANE;

BİR AİLENİN BAŞINDAN GEÇEN HİKAYEYİ ANLATIR. YAYLACILIĞIN ÖNEMLİ OLDUĞU ZAMANLARDA GÖÇ ETMEYE KARAR VEREN KÖYLÜ AİLENİN DOKUZ TANE OĞLU VARMIŞ. ANCAK İÇLERİNDEN BİRİ SADECE BİR HAFTALIKMIŞ. GÖÇ EDERKEN MOLA VERDİKLERİ YERDEN AYRILIRKEN YÜKLERİNİN ÇOKLUĞUNDAN BAZI EŞYALARINI ORMANDA BIRAKMAK ZORUNDA KALMIŞLAR. BİR MÜDDET YOL ALDIKTAN SONRA KÜÇÜK ÇOCUĞU DA ORADA UNUTTUKLARINI FARK ETMİŞLER.  

ARDINDAN YENİ YAYLADA BELLİ BİR ZAMAN GEÇMEDEN SEKİZ OĞLU DA HASTALIĞA YAKALANIP ÖLMÜŞ. BUNUN ÜZERİNE KÖYE GERİ DÖNME KARARI ALAN AİLE ORMANIN İÇİNDEN GEÇERKEN ORMANA BIRAKTIKLARI ÇOCUKLARININ ÖLÜSÜNÜ GÖRMEK İSTEMİŞLER. ANCAK; ÇOCUĞU UNUTTUKLARI YERDE HİÇBİR ŞEY YOKMUŞ. AZ İLERDE BİR KEÇİ GÖRMÜŞLER VE ÇOCUK ONUN YANINDAYMIŞ. BÜYÜMÜŞ KİLO ALMIŞ BİR HALDE BULMUŞLAR. HEMEN ÇOCUĞU ALIP KÖYE GERİ DÖNMÜŞLER AMA O KEÇİ HİÇ ONLARIN PEŞİNİ BIRAKMAMIŞ, HER ZAMAN TAKİP ETMİŞ. HİÇBİR KÖYLÜ ONU KOVMAYI BAŞARAMAMIŞ. ARDINDAN ANNESİNİN AKLINA KEÇİ VE ÇOCUKLA OLAN İLİŞKİSİNİ TEST ETME FİKRİ GELMİŞ. ONU HER GÜN BİR DAĞIN BAŞINA BEŞİKLE BIRAKIP, KEÇİNİN GELİP ONU BESLEMESİNİ İZLİYORMUŞ. ÇOCUK BÜYÜYENE KADAR BU ŞEKİLDE DEVAM ETMİŞ. ÇOCUK BÜYÜDÜKTEN SONRA KEÇİ ORTADAN KAYBOLMUŞ. ANNE İSE BEŞİĞİ DAĞIN BAŞINDA BIRAKMIŞ VE BU DAĞA BEŞİKDAĞI ADI VERİLMİŞ.

 

teleferik-logo-genel

 

 

BEŞİKDÜZÜ TELEFERİK 

 

 

ANİMASYON FİLMİ

 

 

 

ALİ ŞÜKRÜ BEY İSTASYONU

 

ABDULLAH HASİP ATAMAN İSTASYONU

 

TELEFERİK ŞAKA FİLMİ / Mustafa Karadeniz

 

A HABER CANLI YAYIN GÖRÜNTÜLERİ / 3 MAYIS 2017

 

Bu içeriği paylaşabilirsiniz

Yorum Yapmak İster Misiniz?


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/bduzubeltr/domains/besikduzu.bel.tr/public_html/wp-content/themes/belediye/comments.php on line 60

Beşikdüzü
  • T.C Cumhurbaşkanlığı
  • T.C Başbakanlık
  • Bimer | Başbakanlık İletişim
  • Trabzon Valiliği
  • Trabzon Belediyesi
  • Beşikdüzü Kaymakamlığı
Facebook Twitter Google + Youtube Vimeo Pinterest