Beşikdüzü Belediyesi İletişim Bilgileri
Facebook Twitter Google + Youtube Vimeo Pinterest

GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI

Bu içerik 19 Eylül 2014 tarihinde Beşikdüzü Belediyesi Basın Merkezi tarafından eklenmiştir.
TAS_3377

Kaymakam vekili Mahmut Beyazlı

 

TAS_3381

Belediye Başkan Vekili Mustafa Çanakçı

TAS_3379

Jandarma Karakol Komutanı Necmettin Erdoğan

TAS_3385

Kıbrıs Gazisi, gazeteci Cemal Aksoy

 

TAS_3389

TAS_3397

Kıbrıs Gazisi, gazeteci Cemal Aksoy günün anlam ve önemi hakkında konuşma yaptı

19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla Beşikdüzü Doğu Gözaçan Kültür Parkı’nda tören düzenledi.

Törene, Kaymakam vekili Mahmut Beyazlı, Belediye Başkan Vekili Mustafa Çanakçı, Emniyet Müdürü Zekeriya Baran, Jandarma Karakol Komutanı Necmettin Erdoğan, Daire amirleri ile gaziler katıldı.

Kaymakamlık, Jandarma, Belediye ve Gaziler adına Atatürk anıtına çelenk sunulmasından sonra günün anlam ve önemi hakkında Kıbrıs Gazisi gazeteci Cemal Aksoy bir konuşma yaptı.

“Şehidi, Gazisi olmayan milletlerin yasaması, ayakta kalmaları mümkün değildir.” diyen Aksoy, “Üzerinde yaşadığımız, vatan dediğimiz bu kutsal topraklar bizlere vatan için kanını, canını veren şehit ve gazilerimizin emanetidir.
Çok şükür ki, bugün ülkemizin kara bağrında yatan on binlerce nurlu şehitlerimiz, bir kısmı hayatta olan onurlu gazilerimiz vardır. Beşikdüzü ilçemizden ise Yemen, Karadağ, Dumlupınar, Sakarya, Çanakkale, Sarıkamış ve çeşitli cephelerde 154 vatan evladımız şehit olmuş 93 vatan evladı Beşikdüzülü sizlerin dedeleriniz, babalarınız, akrabalarınız, komşularınız şehit ve gazi olmuşlardır.”dedi.

 

Bu içeriği paylaşabilirsiniz

Yorum Yapmak İster Misiniz?


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/bduzubeltr/domains/besikduzu.bel.tr/public_html/wp-content/themes/belediye/comments.php on line 60