Beşikdüzü Belediyesi İletişim Bilgileri
Facebook Twitter Google + Youtube Vimeo Pinterest

ESNAFLARIMIZIN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Bu içerik 24 Mart 2015 tarihinde Beşikdüzü Belediyesi Basın Merkezi tarafından eklenmiştir.

Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, Beşikdüzü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı’nın düzenlediği toplantıda esnafların sorunlarını masaya yatırdı.

BIÇAKÇIOĞLU: “YAŞANABİLİR, MODERN BİR BEŞİKDÜZÜ İNŞA EDECEĞİZ”

– Beşikdüzü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı tarafından ilk kez düzenlenen Beşikdüzü esnafıyla birlik, beraberlik, dayanışma ve sorunlarının masaya yatırıldığı yemekli toplantıya ilçe esnafı büyük ilgi gösterdi.

Beşikdüzü Dilektaşı Restaurant’ta düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı esnaf Mustafa Çanakçı, Başkan Vekili esnaf Cengiz Demir, Belediye Meclisi üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Harun Demirci, MHP İlçe Başkanı esnaf Mustafa Sağlam, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Günaçtı, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı İlyas Al, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı M.Coşkun Zihni ve esnaflar katıldılar.

GÜNAÇTI İSTEKLERİNİ SÖYLEDİ
Açılış konuşmasını yapan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Günaçtı Belediye Başkanından isteklerde bulundu. “Esnaf ve Sanatkarlarımızın dükkanının önünün bir kısmını kullanmasını, aynı meslekten olan esnafların yan yana dükkan açmamalarını ve buna müsaade edilmemesini, seyyar pazarcı esnaflarımızın sokak aralarından kurtulup kalıcı bir pazar yeri konusunda bilgi verilmesini, kentsel dönüşüm konusunda bizlerin aydınlatılmasını, açılış ruhsatı verilmeden önce esnaf sicil ve oda kayıtlarının istenmesini, çarşı içerisinde araç parkının kaldırılması konusunda bilgi verilmesini, Küçük Sanayi çarşısı içerisindeki eski belediye şantiyesinin yıkılarak sanayi çarşısının önünün açılmasını, cezaevi konusunda açıklamada bulunulmasını, fakültenin ilçemize gelmesi konusunda bilgi verilmesini” istiyoruz dedi.

Orhan Bıçakçıoğlu (1)

“BEŞİKDÜZÜ’NÜ CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ”
Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu’da kendisine yöneltilen sorulara tek tek cevap verdi. Başkan Bıçakçıoğlu, “Ben, hayatım boyunca hep çalıştım ve çalışmaya devam ediyorum. Video filminde izlediklerinizi yaptık. Beşikdüzü Belediyesi için, Beşikdüzü halkı için, Beşikdüzü’nün daha zengin, daha gelişmiş, Trabzon’un batısında bir cazibe merkezi olması için, bir kanat çekim merkezi olması için de düşüncelerimiz var. Bu Beşikdüzü’ne şunları yapacağım diye bir vaadim yok. Yaptıklarımla sizlerin huzuruna çıkacağım. Beşikdüzü’ne bir tek sözüm var. O da çalışacağım. Bu Beşikdüzü için çalışacağım. Beşikdüzü göç veriyor. Çoluk-çocuğumuz için burası yaşanabilir bir ilçe olsun ki, burada kalsınlar. 12-13 yılda Beşikdüzü gerekli kamu yatırımı alamadı. Şimdi 2015 yılında (eski parayla 50 trilyon) 50 milyon lira kamu yatırımı Beşikdüzü’ne yapılacak. Ne olduğunu ihaleler yapıldığı zaman duyarsınız. Şuan Belediye araç parkına 5 trilyonluk (yeni parayla 5 milyon)  araç kazandırdık. Yakında 4 tane daha gelecek var. Bu Beşikdüzü Belediyesi araç parkına 15 yılda sadece bir makam aracı alabildi. Biz niye aldık. Büyükşehir yasasından sonra 7 mahallesi olan Beşikdüzü 34 mahalleye çıktı, 8-10 km.kareden 85 km kareye, 80 km. yoldan 411 km yola Beşikdüzü Belediyesi bakmak zorunda.

Orhan Bıçakçıoğlu (2)

“ÇİRKİN YAPILAŞMAYA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”
Bu ilçeye paranın gelmesi lazım. Eğer siz bu ilçede esnaflık yapmak istiyorsanız biz bu ilçenin ekonomik hayatını canlandırmak zorundayız. Bu içinde bulunduğumuz tesisi 5 yıldızlı bir otel yapılması için bir kamu bankasına devredeceğiz. Buradan gelecek para ile Beşikdüzü’nün cazibe merkezi olması için Beşikdağı teleferik projesini yapacağız.  Kentsel dönüşümde hiç kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Sağlık Ocağı’nın arkasından Eski Samsun yolundan Fatih Camisi’ne kadar olan 210 dönüm alanı sahile kadar kentsel dönüşüme aldık. Yeni binalar, yeni işyerleri, geniş caddeler bu proje kapsamında. Bu alanın dışında kalan bölgede de çirkin yapılaşmaya müsaade etmeyeceğiz. Yeni imar planlarıyla yeni arsalar, alanlar üreteceğiz. Buralarda çocuk parkları, yeşil alanlar, sağlık alanı, eğitim alanı, spor alanlarını Beşikdüzü halkına kazandıracağız. Üç çöp arabamızla 34 mahalleyi topluyoruz. Bu çöpü gece saat 24’e kadar Çarşıbaşı’ndaki çöp aktarma istasyonuna yetiştirmek zorundayız.  Çöp meselesi önemli. Sağlıklı bir çevre istiyoruz. İçme suyu hattını yeniliyoruz. Bununla ilgili ödenek çıktı. Daha sonra kanalizasyon çalışmamız olacak. Bu caddeleri, bu kaldırımları boşaltmamız lazım. Bu insanların kaldırımdan yürümesi lazım.  Kaldırımlar konusu biraz canınızı yakacak. 1 Nisan’dan itibaren kaldırımların 1 cm.sine dahi müsaade etmeyeceğiz. Kararımız bu. Parkı yasaklayacağız. Boş arsaları doldurup otopark haline getireceğiz. Bu yıl modern bir pazaryeri yapmayı planlıyoruz. Kalan 4 yılda parayı bulacağım. Bu Beşikdüzü’ne hizmeti, yatırımı ve Beşikdüzü’nün nüfusu nasıl artar 4 yılın sonunda hep birlikte göreceğiz.”dedi.

Program esnaflardan gelen soruların Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu tarafından cevaplandırılmasıyla sona erdi.

VİDEO GÖRÜNTÜYÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

TAS_6143

MIT_6917 MIT_6919 MIT_6922 MIT_6923 MIT_6924 MIT_6925 MIT_6927 MIT_6928 MIT_6929 MIT_6930 MIT_6932 MIT_6933 MIT_6934 MIT_6935 MIT_6936 MIT_6937 MIT_6938 MIT_6940 MIT_6942 MIT_6946    TAS_6145  TAS_6155

Bu içeriği paylaşabilirsiniz

Yorum Yapmak İster Misiniz?


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/bduzubeltr/domains/besikduzu.bel.tr/public_html/wp-content/themes/belediye/comments.php on line 60