Beşikdüzü Belediyesi İletişim Bilgileri
Facebook Twitter Google + Youtube Vimeo Pinterest

DOKAP EYLEM PLANI TOPLANTISI

Bu içerik 15 Şubat 2015 tarihinde Beşikdüzü Belediyesi Basın Merkezi tarafından eklenmiştir.

Belediye Başkanı Orhan BIÇAKÇIOĞLU, Başbakan Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU’nun teşrifleriyle 14 Şubat 2015 Cumartesi Günü Ordu Kültür Sanat Merkezinde gerçekleştirilen “DOKAP EYLEM PLANI (2014-2018)” Tanıtım Toplantısına katıldı.

IMG-20150214-WA0001

IMG-20150214-WA0002

Başbakan Davutoğlu, beraberinde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Gençlik ve spor Bakanı Çağatay Kılıç ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ile birlikte Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen toplantıya katıldı.

Burada DOKAP Eylem Planı’nı açıklayan Başbakan Davutoğlu, bölgeler arasındaki gelişmişlik farkını ortadan kaldırmak için ‘makro ekonomik politikalar’ uygulayacaklarını açıkladı. Türkiye’nin her ilinde ‘kent kalkınmasına büyük önem verdiklerini belirten Davutoğlu, DOKAP Eylem Planı ile Sarp Sınır Kapısı’ndan Samsun’a kadar tüm illerin birlikte kalkınmasını hedeflediklerini söyledi. Doğu Karadeniz’in göç veren bölge olmaktan çıkıp ‘geriye göç’ alan bir bölge olmasını istediklerini belirten Davutoğlu, “Yeni bölgesel anlayışımız gelişmişlik farkını azaltmayı hedefliyor. 2023 hedeflerine yürürken kapsayıcı bir kalkınma anlayışı ile tüm bölgelerimizin potansiyelini harekete geçirmek temel politikalarımızdan biridir. Yeni bölgesel gelişme anlayışımızın temelinde bölgelerimizi ve coğrafyamızı bir yük olarak değil, varlık ve zenginlik olarak görmek vardır. Gelir düzeyi düşük bölgelerimizin şartlarını iyileştirerek ulusal kalkınma sürecimize ve rekabet gücümüze katkı sağlamalarını hedefliyoruz” diye konuştu.
Başbakan Davutoğlu, son 12 yılda DOKAP’ta dış ticaret hacmini 760 milyon dolardan 4 milyar dolara, ihracatı da 545 milyon dolardan 2.6 milyar dolara yükselttiklerini söyledi. DOKAP bünyesindeki tüm illerde her sektörde kalkınmayı hedeflediklerini belirten Davutoğlu, “DOKAP Eylem Planı kapsamında bölgemizde yer alan illerimizde plan döneminde yatırım programlarımız kanalıyla yaklaşık 10.4 milyar TL kamu yatırımı yapacağız” şeklinde konuştu.
Davutoğlu, Ordu-Giresun Havaalanı’nı gelecek ay tamamlayacaklarını, yaylaların ‘yeşil yol’ ile birbirine bağlanacağını sözlerine ekledi.

Bu içeriği paylaşabilirsiniz

Yorum Yapmak İster Misiniz?


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/bduzubeltr/domains/besikduzu.bel.tr/public_html/wp-content/themes/belediye/comments.php on line 60