Beşikdüzü Belediyesi İletişim Bilgileri
Facebook Twitter Google + Youtube Vimeo Pinterest

DENİZ FACİASINDA KAYBETTİKLERİMİZİ ANDIK

Bu içerik 20 Mayıs 2015 tarihinde Beşikdüzü Belediyesi Basın Merkezi tarafından eklenmiştir.

TAS_8018

2000 yılında meydana gelen deniz kazasında hayatını kaybeden 38 kişi Belediyemiz tarafından düzenlenen törenle anıldı.
Sabah saat 10:00’da Doğu Gözaçan Kültür Parkı’nda düzenlenen törene; İlçe Kaymakamı Süleyman Polat, Garnizon Komutanı Necmettin Erdoğan, Belediye Başkanımız Orhan Bıçakçıoğlu, Emniyet Müdürü Zekeriya BaranBelediye Meclisi Başkan Vekili Cengiz Demir, Başkan Yardımcıları Mustafa Çanakçı, Cahit Erkut, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ile deniz kazasında hayatını kaybedenlerin yakınları katıldı.

Törende konuşma yapan Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, “Bugün kelimelerin boğazımızda düğümlendiği bir an. Toplumları millet yapan kültürleridir. Bizimde bu bölgenin bu yörenin Mayıs Yedisi Şenliği adı altında düzenlenen geleneksel kültürümüzün bir parçası Mayıs yedisi şenliklerinde maalesef 15 yıl önce Şalpazarı’ndan, Vakfıkebir’den Beşikdüzü’nden, Tonya’dan ve il dışından Beşikdüzü’nde görev yapmış kardeşlerimizden 38 kişiyi deniz kazasından kaybettik. Onlar her zaman hatırlayacağımız, rahmetle anacağımız vatandaşlarımız. Bu anıt bu sebeple buraya yapıldı.

Biliyoruz ki, her 20 Mayıs’ta ölenlerin yakınları yitirdikleri canları bir kez daha hatırlıyor ve yaşıyorlar. Bizde bu Mayıs Yedisi geleneğini bu şehitlerimizi anarak sürdüreceğiz. Tekrar Beşikdüzü halkının başı sağ olsun. Ölenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet, yakınlarına da sabırlar diliyorum.”diye konuştu.

Bugün akşam namazından sonra ilçemiz Merkez Eski Cami’de Mevlid-i Şerif okututuldu.

BAŞKAN BIÇAKÇIOĞLU’NUN KONUŞMASI (VİDEO GÖRÜNTÜ)

TAS_8034

TAS_8032

TAS_8019  TAS_8022 TAS_8024 TAS_8025 TAS_8026 TAS_8027

TAS_8036 TAS_8039

Bu içeriği paylaşabilirsiniz

Yorum Yapmak İster Misiniz?


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/bduzubeltr/domains/besikduzu.bel.tr/public_html/wp-content/themes/belediye/comments.php on line 60