Beşikdüzü Belediyesi İletişim Bilgileri
Facebook Twitter Google + Youtube Vimeo Pinterest

BEŞİKDÜZÜ’NÜN GELECEĞİ OSB’dir

Bu içerik 2 Ağustos 2014 tarihinde Beşikdüzü Belediyesi Basın Merkezi tarafından eklenmiştir.

TAS_1138 TAS_1128 TAS_1146

Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni fabrikanın temel atma töreninde konuşan Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu

Beşikdüzü’nün geleceği OSB’dir

– Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgesi’nde, Ersoylar Demir Çelik Sanayi Ticaret A.Ş. firması tarafından yapımına başlanılan fabrikanın temeli düzenlenen törenle atıldı.

Temel atma töreninde Ersoylar Demir Çelik Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Ersoy yaptığı açılış konuşmada; “Biz demir çelik üzerine çalışıyoruz. Aynı zamanda uluslar arası demir ticaretiyle de uğraşıyoruz. Gebze ve Mersin’de üretim yapan tesislerimiz var. İnşallah üçüncü tesisimizi de Beşikdüzü OSB’ye kuracağız.  4 bin metrekare kapalı alandaki fabrikamızda ilk etapta 50 kişi çalışacak. Yıllık yaklaşık olarak 60 bin ton civarında çelik hasır ve soğuk çekme çubuk üretimi yapacağız. Başka projelerimizde var. Bunlarında etütlerini yapıyoruz. Yeni bir yer talebimiz olacak. Burada da kutu profil ve demir çelik ürünleri imalatını yapmayı düşünüyoruz.  Bizlere büyük destek veren, bizleri önünü açan Beşikdüzü OSB yönetimine çok teşekkür ediyoruz.”  dedi.

Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu törende yaptığı konuşmadı şunları söyledi; “2000  yılında bu Organize Sanayi Bölgemizi düşündüğüm zaman birileri Bıçakçıoğlu uçuyor, buraya OSB olur mu söylemişlerdi? Ama gecemizi gündüzümüze kattık ve Beşikdüzü OSB’yi başlattık. Ardından AK Parti de bu yatırımı tamamladı ve Beşikdüzü OSB faaliyeti başladı.  Şimdiki hedefimiz ikinci kısımla ilgili, belediye olarak çalışmalarımız devam ediyor. Müteşebbis kardeşlerim emin olsunlar; Orhan Bıçakçıoğlu başkanlığı süresince müteşebbis kardeşlerimin emrindeyim. Yatırımcılarımızın yükleme boşaltmalarını Çeşmeönü Limanımızda gerçekleştirmeleri konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bu OSB’nin bütün eksiklerini gidermek için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz.”

Trabzon Ticaret Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu konuşmasında; “Biz her zaman diyoruz; hangi ürününüz olursa olsun Trabzon artık Dünya’nın her limanına çok yakın. Dünya’nın her yerine her türlü ürünümüzü gönderecek durumdayız. Sadece o pazarlarda olmamız gerekiyor. Beşikdüzü OSB’de birinci kısım doldu gibi. İkinci kısım için elbette gerekli çalışmalar en kısa zaman içerisinde sonuçlandırılacaktır.  Ersoylar Demir Çelik Sanayi Ticaret A. Ş. Kutluyorum, şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Bu içeriği paylaşabilirsiniz

Yorum Yapmak İster Misiniz?


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/bduzubeltr/domains/besikduzu.bel.tr/public_html/wp-content/themes/belediye/comments.php on line 60

Beşikdüzü
  • T.C Cumhurbaşkanlığı
  • T.C Başbakanlık
  • Bimer | Başbakanlık İletişim
  • Trabzon Valiliği
  • Trabzon Belediyesi
  • Beşikdüzü Kaymakamlığı
Facebook Twitter Google + Youtube Vimeo Pinterest