Beşikdüzü Belediyesi İletişim Bilgileri
Facebook Twitter Google + Youtube Vimeo Pinterest

BAŞKAN, DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINDA KONUŞTU / 18.02.2016

Bu içerik 18 Şubat 2016 tarihinde Beşikdüzü Belediyesi Basın Merkezi tarafından eklenmiştir.

TAS_5279

BAŞKAN, AK PARTİ BEŞİKDÜZÜ TEŞKİLATI ŞUBAT AYI İLÇE DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISINDA KONUŞTU:

“PETROLÜ BULDUK”

 

VİDEO GÖRÜNTÜ 

“Allah Şahittir Petrolü Bulduk”

Bıçakçıoğlu, “Ben annem-babam rahmetli olduğunda ağladım, bir de bu Beşikdüzü için ağladım.”

– AK Parti Beşikdüzü İlçe Danışma Meclisi Şubat ayı toplantısında konuşan Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, geride bıraktıkları süre içerisinde plan-proje üzerinde çok çalıştıklarını ifade ederek, yapılması gerekenleri bir bir planladıklarını söyledi. Yapımı devam eden cezaevinin yaklaşık eski parayla 45 trilyona mal olacağını kaydeden Bıçakçıoğlu, “İlçenin hem ekonomisini hem nüfus artışını sağlayacak, hem de bu bölgeye bir canlılık katacak. Biz Beşikdüzü Belediyesi olarak Beşikdağı Turizm ve Doğa Sporları Merkezi adı altında projelendirdiğimiz yatırıma tam 50 trilyon lira para harcayacağız. O yatırım 18 ay içerisinde bitecek. Hedefimiz 2017 yılının 19 Mayısında hizmete geçirmek. Orada genç kızlarımız, genç arkadaşlarımız, yüksekokul mezunu, lise mezunu, ilkokul mezunu gençlerimiz çalışacak. 50 trilyonluk o yatırım benim için devede kulak.”diye konuştu.

PETROLÜ BULDUK
Bıçakçıoğlu, “Az sabretsin bu Beşikdüzü. 2016 yılında Allah’ın izniyle 100 trilyonluk yatırım gelecek Beşikdüzü’ne. Ne olduğunu söylemeyeceğim, biraz merak etsinler.  Beşikdüzü’nde birileri Orhan Bıçakçıoğlu ile dalga geçmek için petrol mü arıyor? diyorlar. Allah’a hamd olsun, Allah şahit olsun ki, Orhan Bıçakçıoğlu bu Beşikdüzü’nde petrolü buldu. Günü geldiği zaman ne demek istediğimi, petrolün ne anlama geldiğini onlara kapak yapacağım. “

KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK
Bıçakçıoğlu, Kentsel dönüşümümüz bu ay sonu veya Mart ayı ortalarında şeffaf bir şekilde, hiç kimseden bir şey saklamadan TOKİ yetkililerince eski zabıta binamızda vatandaşlara izah edilecek. Kentsel dönüşüm alanında evi, işyeri olanlar ben burada olduğum sürece hakkını alacak hiç kimse mağdur edilmeyecekler. Bu proje bittiğinde insanlar buraya Beşikdüzü’nü görmek için gelecekler. Bu Beşikdüzü Trabzon’un batısında bir cazibe merkezi olacaktır.” dedi.

35 KM BETON YAPTIK
 “Bugün itibariyle 22 ay, 18 günü başkanlık makamında geride bırakmış bulunuyorum. Bu süre zarfında Beşikdüzü Belediyesi araç-gereç bakımından bir hayli güçlendi. Biz bu göreve gelirken Beşikdüzü’nde yapılması gerekenin ne olduğunu biliyorduk. Biz geçen yıl Beşikdüzü’nde 35 km.beton yol yaptık. Şimdi bu 35 km beton yol Beşikdüzü’nde hangi eve bir tas çorba getirdi. Getirmedi. Ama yapılması gerekiyordu yaptık. Bu aralar Beşikdüzü Belediyesi’ne 36 işçi alınması için ilana çıktık. 1045 kişi müracaat etti. Alacağımız 36 kişi, bin kişi dışarıda kalacak. 2015 yılında 500 kişi göç verdik. Nüfusumuz azalıyor. Ben annem-babam rahmetli olduğunda ağladım, bir de bu Beşikdüzü için ağladım.

 

TAS_5268

TAS_5277

Bu içeriği paylaşabilirsiniz

Yorum Yapmak İster Misiniz?


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/bduzubeltr/domains/besikduzu.bel.tr/public_html/wp-content/themes/belediye/comments.php on line 60