Beşikdüzü Belediyesi İletişim Bilgileri
Facebook Twitter Google + Youtube Vimeo Pinterest

BAŞKAN BIÇAKÇIOĞLU’NA ÇİRKİN SALDIRI

Bu içerik 14 Haziran 2015 tarihinde Beşikdüzü Belediyesi Basın Merkezi tarafından eklenmiştir.

11406892_397229367138032_7116717061006541184_n

BAŞKAN BIÇAKÇIOĞLU’NUN AÇIKLAMASI:


MHP Trabzon Milletvekili Adayı Yavuz Aydın’ın ağabeyi Fikret Aydın tarafından makamında darp edilen Belediye Başkanımız Orhan Bıçakçıoğlu, olayla ilgili basın mensuplarına açıklama yaptı:

Başkan Bıçakçıoğlu, bu hadisenin ilk olmadığını, kendisine daha öncede bu tür sataşmalarda bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Beşikdüzü Belediye Başkanı olarak bu halkın 14 ay önce güvendiği, oy verdiği Beşikdüzü’ne Belediye Başkanı seçtiği insana karşı makamında fiili tecavüz yapılmıştır. Tecavüzün yanında hem darp, tehdit hem de bunu demokrasiye karşı yapılmış bir hareket olarak algılıyoruz. Ben seçim öncesi her konuşmamda bu bir seçimdir, Allah uzun ömür verirse çok seçim görürsünüz. Ne olur Allah rızası için ağız tadımızı bozmayalım. MHP’de Yavuz Aydın kardeşimiz aday oldu, kendisi Beşikdüzülü’dür” dedi.

“Milletin verdiği kararı hazmedemediler” diyerek sözlerine devam eden Bıçakçıoğlu, şunları kaydetti:
“Trabzon’dan ikinci sıradan aday olup, Beşikdüzü’nün tüm oylarını alsa dahi çıkamayacağı 8 Haziran sabahı belli olmuş iken, maalesef ağabeyi saat 16.15 civarında kapıdan içeri girdi bana “rahatladın mı? Çalıştın da ne oldu? Seni burada yaşatmayacağız, sana bunun hesabını soracağız” gibisinden tehdit ederek üzerime saldırdı. Bu boğuşma esnasında çok hırslanmış ki, dişlerini sırtıma geçirdi.

Bu aileyi tanırım. İlişkilerimiz 30 Mart öncesine kadar iyiydi. Bu seçim sattı mahallinde adayları açıklandıktan sonra birkaç sefer daha bu arkadaşların tacizine uğradım. Bunları demokrasi adına yuttum. Beşikdüzü’nde gerginliğin olmaması adına sesimi çıkarmadım. Ama, şimdi bunları
açıklıyorum. Seçimlerden 25 gün önce bu şahıs yine bu makama geldi, bu seçimlerin benim seçimim olmadığını, çalışma, araziye çıkma ne asılıyorsun gibisinden üstü kapalı gözdağı vermeye çalıştı. Biz de kendisine bu seçimlerin ülkemiz ve Beşikdüzü için önemli olduğu söyleyerek başarılar diledik. İkinci olarak yanında çalıştırdığı bir eski milletvekilini bir hafta önce yine buraya gönderdiler. O da niye çalışıyorsun, çalışmasan olmaz mı? dedi. Biz ise yok dedik, çalışacağız, bu parti bizim partimiz, bu ülke bizim ülkemiz”

Beşikdüzü’nün yatırım alması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade eden Bıçakçıoğlu, “Beşikdüzü yatırım alması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz dedik. Pazar günü seçiler yapılırken ilçe başkanım Harun Demirci ile sandıkları dolaşmaya çıktığımda Dolanlı-Çakırlı arasında karşıdan araçla geldi, bizim aracın üzerine kendi aracını sürdü. Biz bunu da yuttuk. Dedik ki, sabırlı olalım, maraza çıkarmak istiyorlar karşılık vermeyelim dedik. Ama bugünkü hareketi ben bu Beşikdüzü’ne yakıştıramadım. Beşikdüzü’nün demokrasi kültürüne yakıştıramadım. Beşikdüzü’nü dağbaşı sananlar, Beşikdüzü’nü kimsesiz sananlar, sahipsiz sananlar bize bu hareketi yapmışlardır. Allah ıslah etsin diyorum. Kendilerinden davacı olacağım. Hem tehdit, hem şantaj, hem darp var.

Sonuna kadar da bu davanın oy verenler adına takipçisi olacağım. Bu gibi baskılar bizi hizmetten alıkoyamaz. Beşikdüzü’ne getireceğimiz hizmetlerden alıkoyamaz. Beşikdüzü aşkımızı bir milim dahi geri düşüremez. Şimdi daha çok hırslandım. Şimdi daha çok azimliyim, daha çok kararlıyım. Neler yapabilirim bu Beşikdüzü için gecemi gündüzüme katarak çalışmaya devam edeceğim. Beşikdüzü’nde adam gibi belediye başkanlığı yapmaya devam edeceğim. Bizim Beşikdüzü’ne olan aşkımızı bu saldırılar engelleyemez. ”dedi.
Darp olayının öğrenilmesinin ardından Beşikdüzü Belediye Başkanı Bıçakçıoğlu’na destek ziyaretleri gerçekleşti. Trabzon’dan AK Parti’den Milletvekili seçilen Muhammet Balta ile Adnan Günnar Milletvekili adayı Salih Cora, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, il seçim işleri başkanı Mahmut Yazıcı, ilçe koordinatörleri Murat Çakır ve Ahmet Haşim Ekici, İl Yön. Kurulu üyesi, Ekrem Üçüncü, milletvekili aday adayı Semih Peker, Bıçakçıoğlu’na destek ziyaretinde bulundu.

Bu içeriği paylaşabilirsiniz

Yorum Yapmak İster Misiniz?


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/bduzubeltr/domains/besikduzu.bel.tr/public_html/wp-content/themes/belediye/comments.php on line 60